Blog

Dodatkowe akcesoria, które można otrzymać przy wypożyczeniu samochodu

Współcześnie wiele wypożyczani, oprócz samochodów i innych pojazdów, dostarczają również szereg różnych akcesoriów, które mają nie tylko podnieść komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. Choć większość z nich jest płatna, to niektóre z wypożyczalni decydują się na dostarczenie pewnych sprzętów za darmo, gdyż stanowią standard w nowo produkowanych samochodach.

Jakie akcesoria do auta można otrzymać przy wynajmie samochodu? Za które z nich należy uiścić dodatkową opłatę?

 

GPS i fotelik dla dziecka – luksus czy standard?
Z perspektywy większości dzisiejszych kierowców nawigacja samochodowa jest czymś, co powinno być praktycznie w każdym samochodzie. Oczywiście, można zawsze skorzystać z GPS-u, który jest w komórce, jednakże darmowe oprogramowanie nie zawsze jest najlepsze, te płatne zaś kosztują często nie mniej, jak nawigacja. Dlatego też wypożyczalnie oferują dodatkowe wyposażenie samochodu w takie urządzenie. Zazwyczaj otrzymuje się nowoczesny sprzęt, który szybko reaguje na zmianę położenia pojazdu, bez przycinania się.
Czy wypożyczenie GPS jest płatne? Otóż w przypadku wielu firm zajmujących się wynajmem pojazdów wciąż należy opłacić za dołączenie go do samochodu. Coraz więcej dobrych wypożyczalni jednak oferuje promocje, dzięki którym GPS jest w cenie wynajmu. Warto na to zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku fotelika dla dziecka. Nie ze względu na przepisy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo malucha, powinien on jechać samochodem w specjalnym siedzisku. Nie mając auta na własność, rodzice niekiedy pomijają ten zakup. Jednak w momencie wypożyczenia pojazdu, należy wziąć pod uwagę, że będzie on koniecznym elementem wyposażenia. Większość wypożyczalni wciąż oferuje foteliki po różnych cenach (w zależności od kategorii wagowej), choć niektóre decydują się na rezygnację z tej opłaty.

Tym samym zarówno nawigacja, jak i fotelik stają się coraz częściej standardem wyposażenia samochodów wynajmowanych, za który nie trzeba płacić.

 

Inne akcesoria, które można wynająć wraz z samochodem
Dodatkowych sprzętów, jakie można dobrać przy wypożyczaniu pojazdu, jest wiele. Są na przykład idealne dla całej rodziny na turystyczny wypad specjalne bagażniki dachowe, które znacznie zwiększają możliwości pakowne auta. Z drugiej strony, jeśli pożyczamy samochód, by ruszyć na zimową wyprawę w góry, warto sprawdzić, czy dana wypożyczalnia ma w ofercie wynajmowanie łańcuchów śnieżnych, które mogą okazać się niezbędne do podróżowania po zaśnieżonej czy oblodzonej górskiej drodze.

Są też propozycje dla tych, którzy muszą być w stałym kontakcie ze światem. Część wypożyczalni proponuje dodatkowo wynajem mobilnych modemów, dzięki czemu łatwo będzie można połączyć się z internetem przez tablet, laptop czy jakiekolwiek urządzenie.

Możliwości jest dużo, a wypożyczalnie prześcigają się w oferowaniu nie tylko sprawnych samochodów, ale też najróżniejszych akcesoriów. Warto jednak zorientować się, jaka jest ich cena i czy jest ona jednorazowa, czy też jest doliczona do abonamentu.