Blog

Jak działa wypożyczalnia samochodów?

Jeszcze jakiś czas temu wynajem aut można było nazwać modą, ale dzisiaj jest to wręcz nieodzowny element funkcjonowania w dużych miastach. Rzecz w tym, że dotyczy to zarówno osób przyjeżdżających, którym z różnych względów nie opłaca się korzystać z własnego samochodu, jak i ich mieszkańców, którym z kolei zależy na określonej niezależności, kiedy jest taka potrzeba. Z pewnością jest to podyktowane dostępnością praktycznie nowych pojazdów, różnorodnością modeli, a przede wszystkim atrakcyjną ceną ich wypożyczenia.

Warty uwagi jest też fakt, że planując skorzystanie z wypożyczalni samochodów, nie musimy kierować się do jej siedziby, wystarczy skorzystać z internetu, wybrać odpowiedni do celu podróży pojazd, wypełnić formularz zgłoszeniowy i ustalić miejsce podstawienia. Rezerwacji możemy dokonać także telefonicznie, a płatności dokonać przy odbiorze auta gotówką. Pracownik, który je podstawia, posiada zazwyczaj przenośny terminal, co z kolei umożliwia użycie karty płatniczej.

Jak to działa w szczegółach?

Przede wszystkim musimy mieć niezbędne dokumenty, a więc dowód tożsamości oraz, co wydaje się oczywiste, prawo jazdy. Podajemy potrzebne do formularza dane, ustalamy termin i czas wynajmu auta oraz cenę. Z ogólnymi warunkami wypożyczenia możemy zapoznać się na dedykowanej podstronie, gdzie uzyskamy między innymi informacje dotyczące zarówno praw, jak i obowiązków oraz ewentualnej odpowiedzialności finansowej za zdarzenia, do których doszło z naszej winy. Zwracamy również uwagę na tok postępowania w przypadku zaistnienia kolizji drogowej.

Przedstawiciel wypożyczalni podstawiając samochód w ustalone miejsce, ma ze sobą gotową już umowę wraz z załącznikami do podpisania. Pojazd jest zawsze zatankowany do pełna i koniecznością jest uzupełnić paliwo do tego samego poziomu, kiedy zdajemy auto z powrotem do wypożyczalni lub też, jeśli tak uzgodnimy, w inne umówione miejsce.

Na co możemy jeszcze liczyć?

Obok podstawowego wyposażenia istnieje również możliwość doposażenia pojazdu w różnorodne akcesoria, co jest w niektórych firmach dodatkowo płatne. We wrocławskiej wypożyczalni samochodów NostarCar, funkcjonującej także w Krakowie, Katowicach, Opolu i Częstochowie, wszystkie pojazdy mają uchwyty na telefon i ładowarki samochodowe. Ponadto, zupełnie za darmo, można domówić nawigację i foteliki dziecięce, jeśli jest taka potrzeba. Jednak najważniejsze jest to, że w NostarCar nie ma obowiązku uiszczania kaucji, a w przypadku rezerwacji online nierzadko możemy natrafić na ciekawe promocje, chociażby niezwykle kuszących cen od 3 dnia wypożyczenia czy też ich obniżek na cały okres trwania umowy.

A zatem wynajem aut w profesjonalnej wypożyczalni działającej całą dobę przez 7 dni w tygodniu to już nie jest okazjonalny wybór, ale normalna codzienność podyktowana wygodą, efektywnością i przystępnymi cenami.