Blog

Jakie marki samochodów uchodzą za niezawodne?

Marki samochodów, które uważa się za niezawodne
Na rynku dostępne są najróżniejsze marki aut, które sprawiają mniej lub więcej kłopotów. Nie jest to regułą, czy są to samochody prestiżowych producentów, czy też mniejszych graczy rynkowych – każdy, kto interesuje się motoryzacją, wie, jak duże problemy miał swojego czasu mercedes z elektroniką.
Są pewne marki jednak, które od lat uznawane są wśród kierowców za niezawodne. Które z nich zaliczają się do tej kategorii?

Prym wiodą Azjaci
W zdecydowanej większości rankingów na czoło wysuwają się azjatyckie marki samochodów. W większości są to japońskie konstrukcje takich producentów jak Lexus, Toyota, Mitsubishi, Honda, a także koreańskie, takie jak Kia czy Hyundai. Egzemplarze tych marek zdecydowanie najrzadziej trafiają do warsztatów z powodów różnych awarii.
Najmocniejszy okazał się jednak Lexus, który uzyskał w rankingach niemal 100 procent niezawodności. Producent ten znany jest z luksusowych samochodów, także hybryd, które są szczególnie popularne w Stanach.

Nie dziwi też, że Toyota jest na drugim miejscu – Lexus jest w końcu jej luksusową wersją. Od lat nazwa tej marki jest synonimem niezawodności, przy zachowaniu jednocześnie rozsądnej ceny. Szczególnie znana jest wytrzymałość tych modeli, które powstawały jeszcze w Japonii – do dzisiaj niektóre z nich można zobaczyć na drogach.

Trwały jak Volvo
Tuż za Japończykami uplasował się szwedzki koncern samochodowy – Volvo. W 2017 roku za najlepszy samochód kompaktowy uznano Volvo V40. Producent ten od lat znany był z tworzenia samochodów, których priorytetem było bezpieczeństwo podróżujących. Stąd też dbanie o najwyższy standard wykonania jest dla tej marki najważniejszy. Tym bardziej że firma ta wyznaczyła sobie za cel, aby od 2020 roku żaden wypadek z udziałem jej pojazdów, nie kończył się śmiercią.

Niemiecka solidność
Produkty pochodzące zza zachodniej granicy zawsze kojarzone były z wysoką jakością i niezawodnością. Nie inaczej jest z samochodami, choć w ostatnim czasie było niemało wstrząsów, które wpływały na ich popularność. Wśród tych niemieckich aut, które są doceniane za bezawaryjność, są modele takich marek, jak Audi, BMW i Porsche, przy czym pierwszy z wymienionych producentów jest najczęściej wymieniany przez kierowców.

Auta audi, wyprodukowane na przestrzeni trzech ostatnich lat, cieszą się większą popularnością dzięki temu, że producent zadbał o bezawaryjność elektroniki, która w wielu europejskich konstrukcjach jest nie lada problemem. Także wykorzystanie wyższej jakości materiałów sprawiło, że klienci chętniej podchodzą do pojazdów tego producenta.
Choć BMW bez wątpienia kojarzy się z luksusem, to z drugiej strony w ostatnich latach uważane było za dość przeciętne, jeśli chodzi o bezawaryjność. Na pewno radzi sobie dużo lepiej niż auta od mercedesa. Zasadniczo producent ten ma po prostu lepsze i gorsze modele – niektóre z nich, jak na przykład BMW serii 1 uznawane są za niemal niezniszczalne, inne zaś ulegają mniejszym i większym awariom.

Warto przeglądać różne rankingi
Chcąc zakupić dobry samochód, który cechuje się niezawodnością, dobrze jest mieć w nawyku przeglądanie różnych zestawień. Jednym z najbardziej wiarygodnych jest dostępny na stronie What Car?, portalu motoryzacyjnego, na którym można znaleźć różne porównania samochodów, jak i Consumer Reports, gdzie głos mają konsumenci.