Blog

Nieśmiertelne modele samochodów

Samochody, które uważane są za nieśmiertelne

Czy mieliście kiedyś wrażenie, że niektóre samochody są wprost nie do „zajechania”? Czy nie zdarza się Wam czasem widzieć na ulicach aut, które teoretycznie od lat już nie powinny jeździć, a mimo wszystko, uparcie, pojawiają się na drogach? Niektóre pojazdy wydają się po prostu… nieśmiertelne!

W poprzednich artykułach zajmowaliśmy się m.in. najbardziej awaryjnymi i najbardziej zaufanymi pod względem bezawaryjności samochodami. Tym razem przytoczymy sobie konkretne modele aut, które do dzisiaj cieszą się powodzeniem zarówno u ich aktualnych właścicieli, jak i wśród nabywców z drugiej ręki.


Audi 80 B3
Jednym z takich samochodów, które nieodmiennie od lat królują na naszych szosach, jest sięgająca drugiej połowy lat 80. konstrukcja Audi. B3 charakteryzuje się przede wszystkim ogromną wytrzymałością, której próżno szukać w późniejszych modelach tego koncernu. Czysto analogowa konstrukcja to mniej podzespołów mogących ulec uszkodzeniu, w tym przede wszystkim elektroniki, która w momencie awarii może pociągnąć za sobą całą sprawność samochodu. Zarówno w wersji benzynowej, jak i diesla B3 charakteryzował się wysoką wydajnością oraz bezusterkowością. Szczególną właściwością było również ocynkowanie nadwozie, dzięki czemu model ten, jak i jego następca – B4, były niemal całkowicie odporne na korozję.

BMW 3 E36
Kolejnym autem, które podbijało i do dzisiaj zdobywa serca użytkowników, jest BMW z serii 3 E36. Być może nie otrzymałby nagrody za najpiękniejsze auto, ale zdecydowanie jest jednym z samochodów, które prowadzi się wyśmienicie. Benzynowa wersja „trójki” uchodzi za praktycznie niezniszczalną, choć – jak to w przypadku BMW – zdarzają się drobniejsze problemy. Jeśli jednak okazuje się mu szacunek i dba się o niego, jak tego wymaga (w tym nie przesadza się z tuningiem), może się okazać idealnym partnerem do jazdy na niejedną czterokołową wyprawę.

Toyota Corolla E11
Produkowana w latach 1997-2001 roku japońska konstrukcja jest ucieleśnieniem synonimu solidności tej marki. W przeciwieństwie do wielu aut innych koncernów producent nie wzywał do serwisów w celu usunięcia wad produkcyjnych. Charakteryzuje się wyjątkową bezawaryjnością, a agresywny (choć już nieco przestarzały) design, czyni z E11 wyjątkowe auto. Do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością na rynku wtórnym, oferując nie tylko bezawaryjność, ale komfortową jazdę, mimo tego, że wciąż jest to technologia głównie mechaniczna.

Volkswagen Garbus
Absolutnym hitem, jeśli chodzi o trwałość i niezniszczalność, są pochodzące ze stajni niemieckiego koncernu Garbusy. Prawdopodobnie jest to najdłużej produkowany model, który składany był na liniach produkcyjnych VW od 1941 do 2003 roku (SIC!). Łącznie z linii produkcyjnych zjechało ponad 21,5 miliona egzemplarzy. Do dzisiaj jego użytkownicy uważają, że samochód ten jest nie tylko najlepszym pojazdem, jaki mogli nabyć, ale przypisują mu nawet duszę.

Niezniszczalne auta
Jest wiele samochodów, które można uznać za nie do zajechania. Powyżej wymieniliśmy kilka modeli, które do dzisiaj spotykamy na ulicach naszych miast, a także cieszących się dużą popularnością na rynku wtórnym. Warto jednak zapoznać się z pozostałymi autami, gdyż często stare samochody mają nie tylko niepowtarzalny design, ale też mogą generować liczne oszczędności.