Blog

Wakacyjna wyprawa samochodem – porady

Wakacje! Każdy z nas marzy, by spędzić je w fantastycznym miejscu, odpocząć po trudach codziennego dnia, poczuć coś wyjątkowego, skosztować innej kuchni, napawać się niesamowitymi krajobrazami i zabytkami czy też spotkać ciekawych ludzi. Korzystanie z biur podróży w zasadzie dyskwalifikuje ten pomysł, ponieważ wiąże się to z podróżą autobusem, pociągiem lub samolotem prosto do wyznaczonego celu. Co zatem zrobić, by plany ziściły się, biorąc pod uwagę fakt, że posiadany samochód raczej nie nadaje się na dłuższe eskapady?


Czy wynajem auta to dobry pomysł?
Kiedyś nie każdego było stać na wynajem samochodu, ale obecnie funkcjonujące praktycznie w każdym większym mieście wypożyczalnie oferują całkiem niedrogo nowoczesne auta, zawsze terminowo sprawdzane pod względem technicznym, z pełnym ubezpieczeniem i bogatym wyposażeniem, również dostosowanym do przewozu dzieci i bezproblemowej jazdy po nieznanych drogach. Wygoda, komfort jazdy i, co dla wielu z nas ma równie istotne znaczenie, atrakcyjne ceny wynajmu są argumentami za tym, by z takiej okazji skorzystać, zwłaszcza że istnieje możliwość uzyskania dodatkowych ulg. Doskonałym przykładem takiej wypożyczalni samochodów jest wrocławski NostarCar z oddziałami w Krakowie, Katowicach, Opolu i Częstochowie, gdzie wynajem auta to tylko prosta internetowa formalność, a przy tym niezwykle korzystna opcja z gwarancją udanych wakacji.


Co jeszcze sprawia, że wynajem auta to dobry wybór?
Z pewnością pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl, to szybkie poruszanie się po drogach i możliwość zatrzymania się w każdej chwili, nie tylko na autostradowym postoju, ale także wszędzie tam, gdzie jest coś ciekawego do zobaczenia, poznania i dotknięcia. Poczucie wyjątkowości miejsca epatującego aurą wielkości, tajemniczości czy też piękna i osobistego w tym udziału jest po prostu bezcenne, absolutnie niedostępne dla innych form podróży.
Gdy podróżują z nami dzieci, o niezwykłą dla nich przygodę też nie jest trudno. Praktycznie w każdym zakątku Europy funkcjonują różnorodne formy rozrywki przeznaczone dla całej rodziny, a więc wystarczy zboczyć z drogi i poświecić trochę czasu na wspólną wspaniałą zabawę. We wspomnianej wypożyczalni każdy klient znajdzie odpowiedni do zaplanowanej podróży samochód, od rodzinnych kompaktów po duże SUV-y, w dogodnym dla siebie terminie i z darmową nawigacją oraz fotelikami dla dzieci, bez kaucji i dodatkowych opłat za wakacje w drodze po Polsce i krajach Unii Europejskiej. Należy jednak pamiętać, że z wynajmem odpowiedniego auta jest podobnie jak z wcześniejszym zaplanowaniem trasy podróży, a zatem wystarczy zarezerwować z wyprzedzeniem adekwatny do potrzeb samochód i ze spokojem oczekiwać upragnionego wyjazdu.